Overzicht berichtgeving Groninger havens mei 2025

Overzicht berichtgeving Groninger havens mei 2025

Eemshaven blijft in beeld voor nieuwe kerncentrale
De Eemshaven wordt door het kabinet nog steeds gezien als mogelijke locatie voor de bouw van twee nieuwe kerncentrales. In mei werd hierover veel geschreven in de media. Er vond ook een informatieavond plaats waar inwoners en andere belangstellenden meer uitleg kregen over de plannen en hun vragen konden stellen.

Eemshaven blijft bij kabinet in beeld voor twee kerncentrales – RTV Noord
‘Nieuws over kerncentrales komt als donderslag bij heldere hemel’ – RTV Noord
Spervuur aan vragen verwacht bij informatieavond over kerncentrales in Eemshaven – RTV Noord

 

Drone met vrachttransport maakt eerste vlucht in Nederland
In mei vond een bijzondere primeur plaats: de eerste vrachtvlucht met een drone in Nederland. De testvlucht vertrok vanaf de Eemshaven Heliport en markeert een belangrijke stap in innovatieve en duurzame logistiek. De technologie kan in de toekomst onder andere worden ingezet voor leveringen op moeilijk bereikbare locaties.

Drone met vrachttransport maakt eerste vlucht in Nederland | NT
Deze drone die een zware lading kan vervoeren vliegt voor het eerst in Nederland

 

Aandacht voor stroomkabels door het Waddengebied
In mei was er veel aandacht voor de aanleg van stroomkabels door het Waddengebied, bedoeld om windstroom van toekomstige parken op zee naar de Eemshaven te transporteren.

Boeren delen zorgen over stroomkabel met BBB: ‘Er zijn alternatieven, kies dan ook het alternatief’ – RTV Noord